هفت تیر خیابان بهارمستیان بن بست اول پلاک ۴ واحد ۳
۰۲۱۸۸۸۶۷۶۶۵
La Défense, Paris
+0648488740

بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام

اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام موضوعی است که علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب کرده است،‌ چرا که یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از طریق اینترنت محسوب می‌شود. با رشد اینستاگرام، شاخه‌ای جدید در بحث بازاریابی با نام “اینستاگرام مارکتینگ” شکل گرفت و باعث شد افراد زیادی به این حوزه علاقه‌مند شوند. بازاریابی در اینستاگرام اهمیت زیادی برای کسب‌وکارها پیدا کرده است. البته در مورد اینستاگرام، پیش‌تر ویدیوها و مقالات مختلفی را منتشر کرده‌ایم که می‌توانید از این بخش، به همه آنها دسترسی داشته باشید.

احتمالاً تا به الان، آمارهایی را در مورد اینستاگرام دیده یا خوانده‌اید، در این مقاله جدیدترین آمارها را این مورد می‌خوانید و بطور کلی با صفر تا صد اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام آشنا می‌شوید.

اصلاً اینستاگرام مارکتینگ چیست؟!

شاید عبارت “اینستاگرام مارکتینگ” را دیده یا شنیده باشید و با خود گفته‌اید که اصلاً اینستاگرام مارکتینگ چیه؟ تعاریف مختلفی برای آن وجود دارد، اما یک تعریف خلاصه و خیلی ساده یعنی:

بازاریابی با استفاده از ابزار اینستاگرام” یا همان بازاریابی در اینستاگرام! شاید این مختصرترین تعریفی باشد که بتوان ارائه داد. اینستاگرام با استفاده از امکانات مختلفی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد، به یک ابزار فوق‌العاده عالی برای بازاریابی تبدیل شده است. در گذشته هم، دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک مورد توجه بودند و از آنها به عنوان ابزارهای بازاریابی استفاده می‌شد. البته هنوز هم فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و … اثرات خاص خود را دارند (نه به اندازه گذشته)، اما بحث اینستاگرام جدای از آنهاست.

اینستاگرام، با رابط کاربری بی‌نظیری که دارد و قابلیت‌های بی‌شماری که به کاربران و صاحبان کسب‌وکارها داده، باعث شده علاقه‌مندان بیشتری به آن روی بیاورند و تعداد کاربران و میزان استفاده از آن، به‌شدت افزایش یافته است. در قسمت زیر که در مورد چرایی اینستاگرام مارکتینگ صحبت شده، آمارهایی جدید نیز در مورد اینستاگرام برای شما می‌آوریم تا دید بهتری نسبت به این ابزار خارق‌العاده داشته باشید.

چرا بازاریابی اینستاگرام یا همان اینستاگرام مارکتینگ؟!

دلایل زیادی را می‌توان برای اینکه چرا اینستاگرام را به عنوان ابزار بازاریابی انتخاب کنیم، عنوان کرد، مثلاً یکی از واضح‌ترین دلایل می‌تواند محبوبیت فوق‌العاده آن باشد که در کشور ما نیز محبوبیت بسیار زیادی دارد. اما جدای از این موارد، می‌توان به جدیدترین آمارهایی که در رابطه با اینستاگرام مطرح شده است، توجه کرد که اهمیت بالای اینستاگرام مارکتینگ را نشان می‌دهد:

 • بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال، بصورت ماهانه از اینستاگرام استفاده می‌کنند
 • بیش از ۵۰۰ میلیون نفر کاربران فعال روزانه
 • بیش از ۴۰۰ میلیون نفر روزانه استوری منتشر می‌کنند
 • بیش از ۲۵ میلیون کسب‌وکار در اینستاگرام وجود دارد
 • روزانه بیش از ۴ میلیارد عکس لایک می‌شود
 • روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون پست ارسال می‌شود
 • ۶۸ درصد از کاربران اینستاگرام را زنان تشکیل می‌دهند!
 • ۳۲ درصد از کاربران اینترنت در اینستاگرام حضور دارند
 • دارای بیش از ۱ میلیون تبلیغ‌کننده ماهانه و ۸ میلیون اکانت بیزینسی است
 • و …

هر کسب‌وکاری به دنبال بیشتر دیده‌شدن است تا از این راه، بتواند برندسازی بهتری انجام دهد و همینطور مشتریان بیشتری را جذب خود کند. ابزارهای بازاریابی مختلف و با تأثیرگذاری گوناگونی وجود دارند که می‌توانند به کسب‌وکارها کمک کنند. یکی از این ابزارها اینستاگرام است که با توجه به آمارهای ارائه‌شده، می‌تواند به کسب‌وکارها بسیار کمک کند. با هجوم کاربران به سمت اینستاگرام، مبحث اینستاگرام مارکتینگ نیز بوجود آمد که قطع به یقین، یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی است.

چرا بازاریابی اینستاگرام یا همان اینستاگرام مارکتینگ؟!

اینستاگرام رفته‌رفته قابلیت‌های بیشتری را در دسترس کاربران خود قرار داد که باعث محبوب‌تر شدن آن گردید. مثلاً از زمانی که قابلیت استوری را اضافه کرد، کار را برای بازاریابی در اینستاگرام راحت‌تر کرد. یا مثلاً قابلیت بعدی، IGTV است که شاید بتوان آن را رقیبی برای یوتیوب دانست. در IGTV می‌توان ویدیوهایی تا مدت‌زمان ۱ ساعت را قرار داد. فکر می‌کنم این موارد می‌تواند توجیهی برای اینستاگرام مارکتینگ باشد.

تعیین اهداف از فعالیت در اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در همان ابتدای ساخت اکانت خود در اینستاگرام باید آن را انجام دهید، تعیین اهداف‌تان از حضور در اینستاگرام است. موفقیت در اینستاگرام مارکتینگ نیازمند به هدف‌گذاری دقیق و همینطور برنامه‌ریزی عالی برای دستیابی به اهداف است.

اهداف هر شخص یا هر کسب‌وکار از فعالیت در اینستاگرام، می‌تواند متفاوت باشد، مثلاً:

 • هدف یک کسب و کار از فعالیت در اینستاگرام، می‌تواند افزایش تعامل با مخاطبین و مشتریان خود باشد. برای این مورد هم باید استراتژی‌های خاصی را داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.
 • یکی از اهداف دیگری که می‌تواند مورد نظر افراد باشد، تبدیل‌شدن به یک اینفلوئنسر یا تأثیرگذار بازاریابی است. در اینجا شخص می‌خواهد که از طریق اینستاگرام به شهرت برسد و از این راه درآمد داشته باشد.
 • هدف شخصی دیگر تنها کسب شهرت است، یعنی اینکه با جذب یا خرید فالوور، سعی می‌کند به شهرت برسد و احتمالاً اهداف درآمدزایی نیز ندارد.
 • یکی از اهدافی که بسیاری از افراد از فعالیت در اینستاگرام دارند، کسب درآمد از طریق تبلیغات است. در اینجا با تولید محتوا و جذب فالوور بالا، برای دیگر پیج‌ها یا کسب‌وکارها، تبلیغ می‌کنند که می‌تواند درآمد خوبی را برای آنها به همراه داشته باشد.
 • یکی دیگر از اهدافی که می‌توان گفت کسب‌وکارها در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی در اینستاگرام است. در اینجا کسب‌وکارها با تکنیک‌ها و ترفندها اقدام به افزایش فالوور و سپس معرفی محصولات و در نهایت فروش آنها می‌کنند.
 • برندسازی در اینستاگرام نیز می‌تواند یکی دیگر از اهداف حضور کسب‌وکارها باشد. امروزه با وجودی که برندهای مختلفی روی کار آمده‌اند، باز هم می‌توان گفت برندسازی نسبت به گذشته بسیار آسان‌تر شده است. یکی از ابزارهای برندسازی، شبکه‌های اجتماعی است که در رأس آنها، اینستاگرام قرار دارد.
 • اهدافی دیگر را نیز می‌توان از حضور افراد یا کسب‌وکارها در اینستاگرام عنوان کرد، اما مهم‌‌ترین‌ها، همین مواردی بودند که در بالا آورده شد.

داشتن یک پروفایل حرفه‌ای ؛ واجب‌تر از نان شب!

موفقیت در اینستاگرام مارکتینگ به عوامل زیادی بستگی دارد، یکی از آنها این است که یک پروفایل حرفه‌ای داشته باشید. پروفایل شما در نگاه اول، باید نشان‌دهنده نوع فعالیت شما باشد. برای اینکار شما تنها می‌توانید از ۱۵۰ کاراکتر استفاده کنید. یکی پروفایل، شامل موارد مختلفی می‌شود، تصویر، بیو، نام کاربری، نام و لینک. هر کدام از اینها باید خصوصیات خاص خود را داشته باشند، یعنی در انتخاب هر کدام از اینها، باید نکاتی را رعایت کنید که در دوره آموزشی تولید ثروت با اینستاگرام به طور کامل به آن پرداخته شده است.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *