هفت تیر خیابان بهارمستیان بن بست اول پلاک ۴ واحد ۳
۰۲۱۸۸۸۶۷۶۶۵
La Défense, Paris
+0648488740

فیدیبو گزارش سال ۱۳۹۹ خود را منتشر کرد!

⏱زمان مطالعه: 3 دقیقه
فیدیبو یک پلتفرم آنلایـن کتاب الکترونیک و صوتـی ایـران اسـت کــه از ســال ۹۲ با کتاب‌های الکترونیک فعالیتش را شروع کـرد. درحال حاضر اپلیکیشـن فیدیبـو حـدود 3 میلیـون نصـب دارد و 1180 نشردهنده نیـز بـا آن همـکاری میکنند. در این مطلب به طور خلاصه قسمت هایی از این گزارش که از نگاه دیجیتال مارکتینگ برای مخاطبان این حوزه مفید است آورده شده است. با یررسی که فیدیبو روی استفاده کاربران خود از پادکست‌های متفاوت داشته است، پادکست‌های چنل‌بی، بی‌پلاس، استرینگ کست، رواق و فردوسی خوانی بیشترین استفاده را بین مخاطبان داشته است.
بیشترین خرید در این اپلیکیشن در تاریخ ۳۰ بهمن سال ۹۹ اتفاق افتاد. زمانی که یکی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در یک روز ۷ میلیون تومان از فیدیبو خرید کرد!
یکی از کاربران فیدیبو، تقریبا ۳۴۱۶ کتاب در کتابخانه‌ی خود دارد که رکورد برترین کتابخانه را  در سال ۹۹ به نام خود کرده است! زمان مورد علاقه کاربران این اپلیکیشن برای مطالعه یا خرید کتاب ساعات ۲۱ الی ۲۴ گزارش شده. که می‌تواند نشانگر این باشد که کاربران برای ساعات فراغت خود به دنبال کتاب و کتاب‌خوانی می‌روند.
مجموع ساعات شنیده شدن، در ۳۱ فروردین بیشترین مقدار خود را داشته است. که در این روز کاربران حدود ۲۷ هزار ساعت محتوای صوتی گوش داده‌اند! بیشترین مقدار مطالعه بازمیکردد به تاریخ ۱۴ فروردین که در این روز کاربران حدود ۵۸ هزار ساعت مطالعه داشته‌اند! که این مقدار مطالعه در سایر روزهای سال بی‌سابقه بوده است. میانگینی که برای مطالعه در این سال ثبت شده است. ۵ ساعت برای کتاب‌های الکترونیک بوده است و ۸ ساعت نیز برای گوش کردن به کتاب‌های صوتی. فیدیبو نسبت کتاب‌های تالیفی به کتاب‌های ترجمه شده را نسبتی تقریبا ۳۲ درصد به ۶۸ درصد گزارش داده است.
قسمت موردتوجه دیگر این گزارش،‌ معلوم کردن رخدادها و وقایعی بود. که در سال پیشین روی مقدار و روند کتاب‌خوانی افراد تاثیر گذاشته است! وقایعی مثل کرونا، اتفاقات پیرامون عادل فردوسی‌پورِ، انتخابات آمریکا و … کتاب‌های دنیای جذاب و متنوعی دارند. که درحال حاضر با افزوده شدن کتاب‌های صوتی تجربه کتاب‌خوانی شکل دیگری به خود گرفته است. اگر به کتا‌خوانی علاقه دارید، میخواهید بدانید در سالی که گذشت کدام کتاب‌ها بیشترین مقدار مطالعه را مختص به خود کرده اند، یا این آمار برایتان جذابیت داشته است، می‌توانید گزارش کامل فیدیبو را در اینجا مطالعه کنید.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *