Skip links

wordpress چیست؟

wordpress چیست؟

wordpress چیست؟ در اصل ، وردپرس ساده ترین و محبوب ترین روش برای ایجاد وب سایت یا وبلاگ شخصی شما است. در حقیقت ، وردپرس بیش از 40.0 درصد از کل وب سایت های موجود در اینترنت را در اختیار دارد. بله – از هر چهار وب سایتی که بازدید می کنید بیش از یک وب سایت از وردپرس پشتیبانی می کند.

نسخه ی نمایشی رایگان را امتحان کنید
در سطح کمی فنی تر ، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز است که دارای مجوز تحت GPLv2 است ، به این معنی که هرکسی می تواند از نرم افزار وردپرس به صورت رایگان استفاده یا اصلاح کند. سیستم مدیریت محتوا اساساً ابزاری است که مدیریت جنبه های مهم وب سایت شما – مانند محتوا – را بدون نیاز به اطلاع از برنامه نویسی آسان می کند.

نتیجه نهایی این است که وردپرس ایجاد یک وب سایت را برای همه قابل دسترس می کند – حتی افرادی که توسعه دهنده نیستند.

wordpress چه نوع وب سایت هایی می تواند بسازد؟

سال‌ها پیش، وردپرس در درجه اول ابزاری برای ایجاد وبلاگ بود، نه وب‌سایت‌های سنتی. هرچند که برای مدت طولانی درست نبوده است. امروزه، به لطف تغییرات در کد اصلی، و همچنین اکوسیستم عظیم افزونه ها و تم های وردپرس، می توانید هر نوع وب سایتی را با وردپرس ایجاد کنید.

برای مثال، وردپرس نه تنها تعداد زیادی از سایت‌ها و وبلاگ‌های تجاری را نیرو می‌دهد، بلکه محبوب‌ترین راه برای ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک نیز هست! با وردپرس، می توانید ایجاد کنید:

وب سایت های تجاری
فروشگاه های تجارت الکترونیک
وبلاگ ها
نمونه کارها
رزومه
انجمن ها
شبکه های اجتماعی
سایت های عضویت
… تقریباً هر چیز دیگری که بتوانید رویاپردازی کنید.

تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com چیست؟

ما تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com را با جزئیات بیشتری پوشش داده ایم، اما نسخه کوتاه آن در اینجا آمده است:

WordPress.org که اغلب وردپرس خود میزبان نامیده می‌شود، نرم‌افزار وردپرس رایگان و منبع باز است که می‌توانید آن را بر روی میزبان وب خود نصب کنید تا وب‌سایتی 100% متعلق به خودتان ایجاد کنید.
WordPress.com یک سرویس انتفاعی و پولی است که توسط نرم افزار WordPress.org پشتیبانی می شود. استفاده از آن ساده است، اما شما بسیاری از انعطاف پذیری وردپرس خود میزبان را از دست می دهید.
اکثر اوقات، وقتی مردم می گویند “وردپرس”، منظور آنها وردپرس خود میزبانی است که در WordPress.org موجود است. اگر می خواهید واقعاً مالک وب سایت خود باشید، WordPress.org خود میزبان تقریباً همیشه بهترین گزینه است.

تنها کاری که برای شروع کار با وردپرس خود میزبان نیاز دارید، خرید میزبانی وب و نام دامنه است.

چه کسی wordpress را ساخته و چه مدت از آن ساخته شده است؟

وردپرس به عنوان یک پروژه مستقل در سال 2003 ایجاد شد و به عنوان شاخه ای از پروژه قبلی به نام b2/cafelog سرچشمه گرفت.

وردپرس یک نرم افزار منبع باز است، بنابراین امروزه توسط جامعه عظیمی از مشارکت کنندگان ساخته شده است. اما اگر بخواهیم ریشه وردپرس را به ریشه های آن ردیابی کنیم، ایجاد اولیه آن با همکاری مت مولنوگ و مایک لیتل بود.

از آن زمان، Matt Mullenweg تا حد زیادی به چهره وردپرس تبدیل شده است. او همچنین بنیانگذار Automattic است، که شرکتی است که پشت سرویس انتفاعی WordPress.com قرار دارد.

تاریخچه وردپرس بین تاسیس آن به عنوان یک پلتفرم وبلاگ در سال 2003 تا امروز طولانی است…

اما همین کافی است که بگوییم، وردپرس پیشرفت کرده است و به لطف مشارکت کنندگان و جامعه عظیم خود، به محبوب ترین راه حل برای ایجاد هر نوع وب سایت تبدیل شده است.

چه کسی از wordpress استفاده می کند؟

وردپرس توسط افراد، کسب و کارهای بزرگ و همه افراد در این بین استفاده می شود! در یک یادداشت فوری، ما از وردپرس استفاده می کنیم! بنابراین همان سایتی که در حال حاضر به آن نگاه می کنید توسط وردپرس پشتیبانی می شود. بسیاری از نهادهای شناخته شده دیگر نیز از وردپرس استفاده می کنند. در اینجا برخی از نمونه های مورد علاقه ما آمده است:

Whitehouse.gov

example

Microsoft

example

The Rolling Stones

example

چرا باید از wordpress استفاده کنید؟

بسیار خوب، بنابراین بیش از 40.0٪ از تمام وب سایت های موجود در اینترنت از وردپرس استفاده می کنند، از جمله نهادهای معروفی مانند کاخ سفید و مایکروسافت.

اما شما چطور؟ چرا باید از وردپرس استفاده کنید؟

خوب، مهم نیست که چه نوع وب سایتی را می خواهید ایجاد کنید، دلایل زیادی برای استفاده از وردپرس وجود دارد. در اینجا برخی از بزرگترین آنها آورده شده است:

 

wordpress رایگان و متن باز است

یکی از بزرگترین مزایای وردپرس این است که نرم افزار رایگان و متن باز است. در حالی که باید کمی برای میزبانی هزینه کنید، هرگز مجبور نخواهید بود فقط برای استفاده از نرم افزار وردپرس هزینه کنید، که در مورد جایگزین هایی مانند Squarespace صدق نمی کند.

فراتر از آن، شما همچنین می توانید تعداد زیادی افزونه و مضامین متن باز پیدا کنید تا نحوه ظاهر و عملکرد وب سایت خود را تغییر دهید. صحبت از….

wordpress قابل توسعه است

حتی اگر توسعه‌دهنده نیستید، می‌توانید به‌راحتی وب‌سایت خود را به لطف اکوسیستم عظیم تم‌ها و افزونه‌های وردپرس تغییر دهید:

تم ها – اینها در درجه اول ظاهر وب سایت شما را تغییر می دهند.
پلاگین ها – این افزونه ها در درجه اول نحوه عملکرد وب سایت شما را تغییر می دهند. پلاگین ها می توانند چیزهای کوچکی باشند، مانند فرم تماس، یا بزرگ، مانند ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک.
در حال حاضر، بیش از 50000 افزونه رایگان وردپرس و 5000 تم رایگان وردپرس و همچنین تعداد زیادی گزینه برتر وجود دارد. این که بگوییم – شما انتخاب های زیادی دارید! در اینجا لیستی از بهترین افزونه های وردپرس به صورت دست انتخاب شده است.

 

آیا می توانم wordpress را روی رایانه شخصی خود نصب کنم؟

کاملا! چندین دلیل خوب وجود دارد که چرا ممکن است بخواهید وردپرس را روی یک رایانه محلی نصب کنید. شما در حال ساختن یک سایت جدید از ابتدا هستید، یک تم یا افزونه جدید نصب می کنید یا فقط می خواهید یک فضای امن برای آزمایش وب سایت فعلی خود بدون ترس از شکستن آن داشته باشید.
در این مورد، ما یک ابزار رایگان به نام DevKinsta را توصیه می کنیم که به شما امکان می دهد وردپرس را روی مک یا رایانه شخصی خود نصب کنید.

Leave a comment